Co się dzieje w nocy?

Dzieci kochają opowiadania. Pamiętajmy o tym, że bajki są bardzo ważne, jeżeli chodzi o ich rozwój. W jaki sposób? Chociażby przez to, że słownictwo najmłodszych mocno się bogaci. Ta sama zasada dotyczy się osób dorosłych. Można wymieniać bez końca zalety czytania, ale nie o to chodzi. Czytanie sprawia nam przyjemność – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z samodzielnym czytaniem, czy też czytaniem dla dzieci. Studiowanie książek z najmłodszymi może dawać nam podwójną radość. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć coś ciekawego do wspólnego czytania z dzieckiem, to powinien chwycić za “Noc na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susane Berner.

Ilustracje i grafiki

Rotraut Susane Berner to niemiecka graficzka i ilustratorka. Jej prace są fantastyczne, a wielu autorów prosiło ją o pomoc w tworzeniu swoich książek. Oni byli odpowiedzialni za treść, a na Rotraut Susane Berner spoczywał obowiązek dorobienia odpowiednich obrazków. To właśnie dzięki nim umysł dziecka pracuje jeszcze bardziej intensywnie. Teraz niemiecka graficzka postanowiła stworzyć własną serię książeczek. Oto seria opowieści o ulicy Czereśniowej. Chociaż mówić, że jest to “opowieść” to bardzo specyficzne określenie w tym przypadku. Wszystko przez to, że niemiecka graficzka nie użyła ani jednego słowa! Tak, w serii o ulicy Czereśniowej mamy do czynienia tylko i wyłącznie z obrazkami, które pokazują wszystkim, co też dzieje się na tej ulicy. Rodzice razem ze swoimi pociechami bardzo pozytywnie oceniają całą serię, która do tej pory ukazała się na rynku. Czas na kolejną książkę pt. Tania Książka – Noc na ulicy Czereśniowej.

Nocne zjawiska

W nocy dzieje się bardzo dużo! Dzieci z reguły o tej porze śpią, więc teraz będą miały okazję do tego, aby zobaczyć, że w nocy czasem niektórzy nie śpią. A właściwie, to bardzo duża liczba osób nie śpi. Dlaczego? Czy robią coś takiego, co jest lepsze od spania? Tak! Bo chociażby w nocy, jeżeli tylko sprzyja pogoda, można wybrać się na spacer przy blasku księżyca. Jak wtedy pięknie niebo wygląda. Jeszcze inny bohater postanowił wybrać się do biblioteki, aby wybrać dla siebie ciekawą lekturę. Wieczorami w bibliotece jest mniejsza ilość osób i jest tam bardziej spokojnie. Niektórzy mieszkańcy ulicy Czereśniowej postanowili wybrać się na festyn wieczorowo – nocną porą. Wesoła zabawa zostanie zakończona przez fantastyczny pokaz fajerwerków, który na pewno wprawi wszystkich w zdumienie. Co też jeszcze się będzie działo w nocy na ulicy Czereśniowej? Czas się o tym przekonać.

 

Posts Tagged with…