Książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci są konieczne na każdym etapie. Maluchy rosną tak szybko. Ani dorosły nie zdąży się obrócić, a tu dziecko będzie dążyło do tego, aby samodzielnie czytać. Wspólne czytanie daje mnóstwo radości – nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym. Te kilkanaście minut dziennie jest nam bardzo potrzebne do tego, aby zacieśnić swoje więzi. Do wspólnego czytania można zaprosić różnego rodzaju książeczki. Jedną z nich jest “Noc na ulicy Czereśniowej“. Autorką tej książki jest Rotraut Susane Berner .

Ulica Czereśniowa

Kolejna seria, która opowiada o tym, co dzieje się na ulicy Czereśniowej. Wszystkie dzieci ok. 3 roku życia i starsze koniecznie powinny odwiedzić tą ulicę, gdzie zawsze bardzo dużo się dzieje. Dorośli również będą zdziwieni tym, na co można tam natrafić! Książki należące do tej serii są naprawdę zachwycające i zawsze sprawiają, że czytelnicy cieszą się z tego, iż mogą ją chwycić w ręce. Co sprawia, że seria książek o ulicy Czereśniowej cieszy się taką popularnością? Otóż brak jest tam jakiejkolwiek treści! Tak, nie ma tam żadnych słów – oprócz tego, co zawsze można znaleźć we wstępie. Rotraut Susane Berner na co dzień zajmuje się ilustrowaniem i tworzeniem różnego rodzaju grafik. Pochodzi z Niemczech. Do tej pory to ona tworzyła obrazki do autorów innych książeczek dla dzieci. Tym razem to ona sama stworzyła książkę, która doskonale wpływa na rozwój i edukację dzieci. “Noc na ulicy Czereśniowej” oraz inne książki należące do tej serii pobudzają kreatywność u dziecka oraz u dorosłego.

Co dzieje się w nocy?


Dzięki tej książce dzieci mają okazję do tego, aby przekonać się, że w nocy niekoniecznie wszyscy kładą się spać. Wszystko przez to, że w nocy dużo się dzieje. Maluchy mogą obserwować, co też dzieje się w nocy na ulicy Czereśniowej. Dlaczego też niektórzy mieszkańcy nie chcą spać? Co też może być lepszego od łóżka, które jest takie miękkie i przytulne? Niektórzy mieszkańcy w nocy idą do pracy, ponieważ takie przypadły im obowiązki zawodowe. A niektórzy uznali, że spacer w świetle księżyca to doskonała alternatywa i można wtedy podziwiać fantastyczne widoki. No i w nocy można obserwować fantastyczny pokaz fajerwerków! Na festynie tak dużo się dzieje, a na samym końcu ten piękny pokaz, który aż dech zapiera. Co też jeszcze można zauważyć w nocy? To już każde dziecko na pewno zauważy podczas lektury tej książki. Jeżeli ktoś jeszcze nie wyruszył w podróż po tej fantastycznej okolicy, to czas to nadrobić.

 

Posts Tagged with…